Pas komunizmit me e keqja ka qene dhe eshte doktrina vehabiste-tekfiristePer cdokend qe ka shfaqur skepticizem deri ne kufijt e percmimit, sa here qe kam deklaruar tash e 20-vite se e keqja me madhe per Islamin ne Shqiperi pas komunizmit ka qene dhe eshte doktrina vehabiste dhe degezimet e saj tekfiriste.

Kjo doktrine me keqinterpretimin e saj te normave sheriatike shkaterroi dhe vrau ne emer te fese si vellezerit dhe si motrat e tyre muslimane, percau safin e brishte te muslimaneve shqiptar, hodhi faren e urrejtjes per shkollat klasike juridike sunite, teologjine sunite eshari-maturidi, shpalli te pafe ata qe praktikonin dimensionin e trete te Islamit (ihsanin) tesavufin e paster sunit, percudnoi figuren e Profetit a.s. duke e shnderruar ate ne simbol te materiales.

Lus Allahun e Madheruar qe xhematit ti hapen syte dhe te mos mashtrohen per here te dyte tashme nga kripto-vehabistet laramane qe e kane kthyer fene ne biznes dhe i neperkembin parimet e sheriatik ne varesi te ndryshimeve te gjeopolitikes ne vendet islame.

Turp per keta pseoudo hoxhallare qe indoktrinuan dhe vazhdojne ta indoktrinojne xhematin dhe besimtaret e thjeshte me parrulla te urrejtjes dhe mllefit kinse po ruajne fene dhe po praktikojne sunetin e alejhi selamit.

Allahu u dhashte cka meritojne ketyre qe shkaterruan keto familje dhe breza muslimane dhe per kete damke qe i vune Islamit.Autor: Eduard SHEFKIU

Në rregull Kjo webfaqe përdor cookies. Duke përdorur këtë webfaqe, do të pranoni edhe vendosjen e cookies. Më shumë Info ...