Nën emërtimin e suportit të Davetit, Ambasada e Arabisë Saudite ka vite që shpërndan pagesa mujore për hoxhallarë shqiptarë që fillojnë nga 1000 euro e lart në muaj. Këto pagesa bëhen gjoja në ndihmë të Davetit. Mirpo kusht për ti përfituar është...
Mekka dhe Medina janë vendet më sakrale të myslimanëve, por Arabia Saudite, pas themelimit të saj në vitin 1932, 'Nuk konsiderohet djepi civilizimit Islam'! Islami ka lindur në Meke dhe eshte përmbyllur si shpallje hyjnore në Medine.
Para se ta shqyrtojme kete ceshtje le te bejme me dije se tridhjete vitet e pluralizmit, Irani e ka patur pothuajse te pamundur ndikimin e tij drejt perdrejt ne trojet shqiptare. Ne keto troje dihet qe ndikimi amerikan europerendimor, e ka penguar...
'Martesat' e gjinisë së njëjtë, zyrtari i Vetëvendosjes bënë thirrje të mos votohet ligji: "Keni përgjegjësi para Zotit"! Asamblisti i Lëvizjes Vetëvendosje në Kuvendin Komunal të Prishtinës, Besart Krasniqi, u ka bërë thirrje deputetëve që mos ta votojnë...
Rinia jonë ka nevoj ti mësojmë moralin. Ky moral që na ka mësuar Islami ka ruajtur këtë popull. Me njerëz LGBT as nuk ndërton familje, as nuk shton natalitetin dhe as nuk ke njerëz në paqe e në luftë. Nëpërmjet disa shoqatave të shpifura gjoja në...
Para se të dëgjojmë thirrjet e shoqatave feministe të kuptojmë magjen ideologjike nga ku ushqehen ato! Islami i ka dhënë gjinisë femrore të drejtat e natyrshme në të gjitha fazat e jetës:
Komisioni parlamentar e paska miratuar martesen 'gay' si një e drejtë individuale në kuadër të kodit të ri civil të Kosovës. Nuk ka mbetur m'u çudit asgjë, se tash e disa vite e kanë përla Prishtinën me defilime e protesta, pa kurrfarë nevoje.
Disa qyqarë vazhdimisht na flasin për Serbinë dhe ushtrinë e saj! Serbia ka bërë gati ushtrinë që të sulmoj Kosovën-thonë ata. Sipas këtyre zuzarëve duhet të bëjmë kompromise me Serbinë që të marrmin njohjen e saj! Këto dhe shumë broçkulla të...
Boll mo! Kosova më 1968 dhe 1981 duke kërkuar barazi ishte avangarde e shpartallimit të Jugosllavisë. Edhe sot Kosova është ajo që e pengon Open Ballkanin - mini Jugosllavinë. Në Kosovë kanë zënë në gozhdë shumë sharra. Këtë mision duhet ta ruaj...
Zotëri babadimër, përshëndetje! Isha i vogël kur dëgjova për ty për herë të parë. Më thanë se ti hyn në shtëpi nga oxhaku, duke bartur thes me lodra, prandaj lakmova me gjithë zemër për t'u takuar me ty.
Çdo i pafajshëm që është burgosur, pret me padurim kur do të lirohet dhe kur do t'i jepet e drejta e mohuar. Gjatë regjimit të diktaturës komuniste në vendin tonë, për një periudhë mbi 20-vjeçare, nuk u burgosën vetëm të pafajshmit për arsye...

Në rregull Kjo webfaqe përdor cookies. Duke përdorur këtë webfaqe, do të pranoni edhe vendosjen e cookies. Më shumë Info ...